Co je detox, proč se zapojit do detoxu a jak na bezpečný detox? To vše se dozvíte v tomto článku. Sepsali jsme Vám to přehledně v bodech, které si prosím pozorně přečtěte a teprve potom, pokud byste něčemu nerozuměli, pošlete nám zprávu s dotazem (Facebook: BRAWO Life, instagram: bravo_life nebo bali@brawolife.cz)

V tomhle článku zodpovíme na Vaše nejčastější dotazy:

 • Jak se připravit na detox
 • Co budu potřebovat
 • Jaký odšťavňovač si koupit
 • Co když beru léky
 • Kolik zhubnu
 • Jaké šťávy a jak často
 • Existují nějaké knihy nebo dokumenty o detoxu?
 • Detox během těhotenství a kojení
 • Mohou jít do detoxu i děti?
 • Kde nakupovat ovoce a zeleninu?
 • Šťávy nejsou smoothies
 • Jak dlouho vydrží čerstvá šťáva:
 • Jak uskladňovat šťávy?
 • Proč mám během detoxu hlad?
 • Proč nás během detoxu bolí hlava?
 • Můžu během detoxu cvičit?
 • Jaké nemoci lze detoxem vyléčit?
 • Co když doma a v okolí nemám podporu?
 • Zvládnu detox?
 • Kde najdu vaši komunitu?
 • Co po detoxu?
 • Jak se začít stravovat po detoxu?

,,Detoxikace je očistný ozdravný proces, při kterém se tělo zbavuje škodlivých látek, které jej zatěžují fyzicky i psychicky.”

Toxiny z těla detoxikují naše orgány každý den a neustále, bez našeho vědomí. Co ale v situaci, kdy lidské tělo onemocní, pokud se člověk stravuje nevyváženě, cítí se unavený, vyhořelý, používá zdraví škodlivou kosmetiku a čistící prostředky,  jí hodně živočišné stravy, kouří, pije alkohol? Co když člověku nepomůže západní medicína, léky, operace. Tehdy organismus bojuje, člověk ztrácí síly a naději. Proto je třeba přestat jíst, nechat odpočinout trávení, ať energie, která se zpracovává na trávení jídla, může být použita k řešení zdravotních problémů. Detox ovocnými a zeleninovými šťávami je očištění organismu. Čas, kdy dáme odpočinout našemu trávicímu traktu. Doporučuji prohlédnout si DOKUMENT LÉČBA PŮSTEM, kde se dozvíte spoustu informací, jak se tělo uzdravuje během půstu a detoxu. Nemusíte ho dělat pouze během nemoci, ale také preventivně. My tak činíme 2x do roka po dobu 14 dnů pijeme šťávy a 7 dní jíme raw nevařenou stravu. /Jinak se stravujeme vegansky, s vysokým podílem čerstvé zeleniny, ovoce a šťáv/

Detox může být například vědomá hladovka, detox na vodě, suchý detox, detox klystýrem, je mnoho možností jak dat odpočinout svému trávicímu traktu. My jsme se po vzoru Dr. Normana Walkera, Malachova a dalších, rozhodli praktikovat detox ovocnými a zeleninovými šťávami. Naše střeva během pití odšťavněného ovoce a zeleniny nemusí pracovat tak jako by to bylo při pití smoothies nebo při klasickém pojídání. A právě tehdy si tělo tu energii, kterou by spotřebovalo na trávení jídla, vezme a začne léčit různé nemoci a neduhy v těle. V první řadě si musíte ujasnit, proč chcete absolvovat detox. Uvědomit si, co je vaší motivací. Motivace Vás bude držet, bude Vaším palivem a bude Vám každý den připomínat, proč to nevzdat. Nejčastější motivace je nemoc, váha, očista. Vždy do toho jděte pouze z vlastního přesvědčení. 

Podle receptů na šťávy na konci příspěvku, si vytvořte seznam a nakupte ovoce a zeleninu dopředu alespoň na příští dva až tři dny, abyste měli stále dostatek na výrobu šťávy. Nejlepší je ovoce z trhu, nestříkané a lokální. Ani my se však nevyhneme ovoci a zelenině ze supermarketů. Proto využíváme službu Farmářské bedýnky, kde si objednáte lokální ovoce od farmáře, kt. Vám to přinese až ke dveřím. Taková možnost je již v mnoha městech, stačí hledat Ano, i v zimě!

Jak se připravit na detox?

Pokud jste úplný nováček a nikdy jste například čerstvou šťávu neměli, stravujete se klasicky /maso, mléčné výrobky, cukr, mouka../, bude pro Vás příprava na detox velmi důležitá. Nechceme tělo dostat do šoku tím, že jeden den se najíte masa, dortů, sladkých nápojů a podobně a druhý den skočíte rovnou na šťávy. Tehdy se může stát to, že detox ukončíte předčasně, neboť Vám bude špatně a taky Vás může velmi bolet hlava. Je to jako se závislostí na cigaretách. Tělo je zvyklé na nikotin /tak jako na cukr, mléčné výrobky../ a bude si je ptát. Takže jak na to? Dva týdny před detoxem pomalu vysaďte maso, mléčné výrobky, vejce, pečivo, pokud pijete kávu, slazené nápoje a alkohol, tak to také. Dělejte to postupně, každý den snižujte dávky. Samozřejmě to platí také o cigaretách a také o těch elektronických. Pamatujte na to, že jdeme tělo detoxikovat a zmiňované zlozvyky tělo INTOXIKUJÍ. Týden před detoxem už můžete začít nahrazovat jedno jídlo šťávou nebo ovocem. To znamená, že například místo snídaně si už odšťavníte čerstvou šťávu /můžete začít s 500ml, abyste jí měli dostatek/. Tak si zvyknete na pití šťáv fyzicky a také mentálně se připravíte na to, že během detoxu nebudete jíst pevnou stravu.

Pokud trpíte zácpami a chcete se pročistit, 3-4 dny před šťavovým detoxem můžete 1x denně konzumovat rostlinný jogurt s psylliem. Psyllium je čistá vláknina z rostliny jitrocelu. Způsobí to, že Vám vláknina pročistí střeva a vy pojedete poslední dny častěji na velkou potřebu. Jaký rostlinný jogurt? Dnes už najdete v supermarketech rostlinné jogurty (bez přidání cukru) zcela běžně. Kokosové, ovesné, mandlové, sójové. pokud byste nechtěli konzumovat psyllium v ​​takové podobě, udělejte si raw krekry ze semínek a přidejte si do nich psyllium. Jezte je 1-2x denně. Recept na ně naleznete na našem webu. Pokud by jste nesehnali psyllium, můžete vypít 200ml vody s 1 polévkovou lžíci Ghia semínek. Semínka rozmíchejte ve vodě a nechte uležet 5 minut. Poté zase promíchejte a vypijte. Působí to skvěle na podporu stolice.

 DEJTE SI POZOR a první dny se nezalekněte bolesti hlavy nebo nižšího tlaku. Musíte si na nový pocit zvyknout. Celý život jíme a pro tělo je to šok, tak si dejte čas a důvěru. Nepřemáhejte se, odpočiňte si, nedělejte vytrvalostní sport a hlavně pijte dostatek čisté vody! Poslední den před detoxem nahraďte 2 jídla šťávou a jako poslední jídlo si dejte ovoce nebo jednoduchý zeleninový salát. Recepty naleznete také na našem blogu 🙂 Pokud se stravujete vegetariánsky nebo vegansky a se šťávami máte zkušenosti, můžete také 7-10 dní před detoxem nahradit jedno jídlo šťávou. Také můžete podpořit vyčištění střev psylliem (výše zmíněné). Třeba to vydržet, myslete na to, že každý začátek je složitý. Ani maraton nezaběhnete na prvním běžeckém tréninku, ale postupně se k němu dopracujete. Zvládne to každý. Opakujeme ještě jednou, ZVLÁDNĚ TO KAŽDÝ. Takže ano, i TY! Důvěřuj si, vydrž a nech tělo dělat samoléčebný proces. Dej mu čas a důvěru.

Co budu potřebovat?

Ve zkratce – kvalitní odšťavňovač, dostatek ovoce, zeleniny, bylinek, odhodlání a motivaci 🙂

To jsou základní předpoklady pro úspěšný detox. S kvalitním odšťavňovačem Vám umíme pomoci. Doporučujeme náš stroj B-365, pro jeho kvalitu, výkon, vzhled, funkčnost. Přesvědčte se sami, v článku, kde ho celý představujeme. Co se týče ovoce a zeleniny, nakupujte si na minimálně 2-3 dny, abyste nemuseli stále chodit do obchodu. Nakupujte podle toho, jaké máte možnosti, podle ročního období a podle toho, co máte rádi. Zkoušejte nové druhy ovoce a zeleniny, ale nenuťte se do druhů, které nemáte rádi jen proto, že je to zdravé. Experimentujte a vymýšlejte kombinace. Můžete vytvořit něco opravdu skvělého a jedinečného. Motivace je velmi důležitá. Zánět a odhodlání pro něco je to, díky čemu začneme, ale motivace je to, co nás drží v tom pokračovat. Níže se dočtete o podpůrných skupinách na facebooku a Telegramu, kde se můžete přihlásit a motivovat. Je skvělé si například psát deník své motivace, napsat si, proč do toho jdete a vždy když budete chtít skončit, tak si to znovu a znovu přečíst a tak se udržovat v motivaci. Nikdo jiný to za Vás neudělá 🙂

Co když beru léky? 

Brát léky počasí deoxu nebo ne? Toto rozhodnutí necháváme na Vás.

Pokud jde o léky, které berete dlouhodobě, poraďte se s vaším lékařem, zda by šlo dávky alespoň snížit. Určitě se ale vyvarujte lékům na bolesti hlavy, které běžně koupíte v lékárnách. Hlava Vás bude bolet asi 2-3 den, kvůli detoxikaci a kolísání cukru v krvi. Také z hlediska a nervozity. To ale přejde. Napijte se vody nebo se vyspěte. To pomůže. Máme zkušenosti a reálné příběhy od lidí, kteří vysadili léky, například na krevní tlak. Ten se dá do normálu za 3-5 dní. Tyto příběhy si můžete sami poslechnout v tomto VIDEU 🙂

 

Kolik zhubnu?

Jako všechno, i toto je individuální záležitost. Záleží na tom, s jakou váhou vstupujete do detoxu. Z vlastních zkušeností stovek lidí se nám potvrdilo, že lidé s nadváhou dokáží zhubnout i 10-17kg za celých 21 dní detoxu. Na rozdíl od 50kg žen, které zhubnou 1-3 kg. To je váha jídla v žaludku, které je během šťáv prázdné. A platí, že během raw týdne se vrátí cca 1-2kg zpět, což je obsah jídla v žaludku. Pokud do detoxu vstupujete s mírnou nadváhou či obezitou, zhubnete určitě víc než člověk, což má ideální váhu na svoji výšku. Šťávami do těla stále dostáváme určité kalorie, tělo se nevyhladuje. A pokud byste měli pocit, že hubnete příliš rychle, vždy můžete začít raw týden dříve. To znamená, kromě šťáv si přidat také smoothies nebo nakrájenou zeleninu. Avšak 21 dní stále bez soli a cukru, kávy a ořechů, aby stále probíhal detoxikační proces.

Během detoxu se nejedná jen o naše fyzické tělo. Naše mysl je ta, co to řídí. Proto se nastavte, jak vy potřebujete. Pokud potřebujete zhubnout, nastavte se na to. Mluvte o svém těle pozitivně a v přítomném čase. Vyvarujte se negování a slovům jako NEpotřebuji, NEchci, NEmám, NEmůžu, NEdokážu. Namísto toho zkuste- Zbavuji se toxinů ze svého těla. Šťávy mi pomáhají zhubnout na mou ideální váhu. Mé tělo je zdravé při váze /a doplňte svoji ideální váhu/. Dělám správné kroky a zbavuji se kilogramů snadno a rychle. Tato práce s myslí se nazývá afirmace. Totéž platí, i když nechcete zhubnout. Pozitivní a v přítomném čase. Vyvarujte se negování a slovům jako NEpotřebuji zhubnout, NEchci, NEmůžu … místo toho zkuste – Moje tělo má ideální váhu. Miluji své tělo takové, jaké právě je. Uzdravuji se každý den. Totéž platí io nemocech, které vás trápí. Pokud by Vás pozitivní afirmace zajímaly, vyhledejte si spisovatelku Louise Hay a její knihy nebo audioknihy na YouTube. Prohlédněte si reálné příběhy od lidí na detoxu v tomto videu.

 

Kolik šťávy a jak často?

To jsou velmi časté dotazy. Je to také individuální. Známe paní, která pila 0,2dcl štávy 3x denně a stačilo jí to a známe také extrém, kde mladý pán vypil 6×0,5l šťáv denně! Tak vidíte! Pro začátek doporučujeme více, vyzkoušejte půl litru šťávy 3-4x denně a sami uvidíte. Buď zůstanete při množství nebo jej zmenšíte. Po jednom až dvou dnech uvidíte sami na sobě. Jiné množství potřebuje student, který sedí ve škole a jiné sportovec, žena nebo muž. Odpozorujte to na sobě.

Určitě si můžete připravit šťávy na celý den hned ráno a tím si ušetřit spoustu času. Nejlepší je je hned po odšťavnění přelít do láhve a uzavřít, aby neoxidovaly na vzduchu. Šťávy takto vydrží čerstvé 24h a maximálně je uchovávejte v láhvi 48h. Déle je nedoporučujeme skladovat.

Kde nakupovat ovoce a zeleninu?

V ideálním světě-na trhu, bio, organické a chemicky nestříkané. Ale víme, že ne každý má přístup k takovému druhu. Nezoufejte! Do detoxu můžete jít stejně! Zjistěte si ve svém okolí, kde prodávají organické potraviny a nakupujte tam. V létě na trzích. Ale klidně i ze supermarketu. Raději investujte peníze do organické zeleniny a ovoce, je to dlouhodobá investice do sebe a svého zdraví! Můžete si také zjistit, jestli ve vašem městě, okrese, vesnici, rozváží někdo farmářské debničky. Ať už jsme byli v Košicích, Plzni, Brně, Praze nebo kdekoli na světě, vždy jsme našli, co jsme potřebovali, Použijte internet, sociální sítě nebo se ptejte sousedů, jaké jsou možnosti ve vašem okolí.

Upozornění-šťávy nejsou smoothie

ŠŤÁVY nejsou SMOOTHIE! Šťáva je odšťavněna v odšťavňovači a smoothie je rozmixované ovoce nebo mix ovoce a zeleniny. Smoothies obsahuje vlákninu, která je skvělá a zdravá a velmi potřebná pro fungování trávení, ale tu během šťavového detoxu vynecháme. Nebojte se, vláknina Vám těch pár dní na detoxu nebude chybět. Právě naopak, Váš trávicí trakt si odpočine. Od jídla, od vlákniny, od stolice a Vaše energie se přesune k léčení nemocí a neduhů, jak jsme psali výše.

Šťávy s sebou

Do práce nebo do školy, šťávy je nejlepší uchovávat v termosce, která nepropustí vzduch. Sklo, kvalitní nerez nebo silikon. Šťáva totiž na vzduchu oxiduje a ztrácí vitamíny. A to platí taky při přípravě šťáv. Pokud nemáte čas připravovat si několikrát denně čerstvou šťávu, s klidem si připravte šťávy na celý den a uchovejte si ji v lednici. Nejhorší je zůstat hladový napospas našim chutím nebo utíkat domů jen kvůli přípravě šťávy. Takže – ŠŤÁVU VŠUDE S SEBOU!

Existují nějaké knihy nebo dokumenty o detoxu?

O detoxu se napsalo mnoho knih a natočilo několik dokumentů. Mohou Vám pomoci s informacemi, ale i se strachy. Uvidíte, že detox není výmysl a opravdu funguje. Najdete nespočet moderních knih o detoxu. Ne všechny se shodují a už jsme v knize o detoxu našli i názor, že detoxikovat lze i masem..to si musí udělat názor každý sám..detoxikačních postupů existuje několik. Od suchého detoxu, půstu, po pití detoxikačních čajů nebo pití smoothies, pojídání detoxikačních polévek nebo ayurvédských nápojů. My se držíme detoxu na ovocných a zeleninových šťávách.

KNIHY:

Gennadij Malachov-Léčivá detoxikace hladem

Norman W.Walker-Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy

Robert S.Morse-Zázračná detoxikace

DOKUMENTY:

postupne budeme doplňovat o dalšie knihy a dokumenty

Proč nás během detoxu bolí hlava?

První a druhý den se může stát, že vás bude bolet hlava. Je to odpověď těla na to, že nechápe, proč nedostalo svou denní dávku jídla, kávy, cukru… Proto se na detox je třeba připravit jak fyzicky, tak psychicky. Pár dní před zahájením pití šťáv, nepít alkohol a kávu, jíst rostlinnou stravu, žádný cukr, nekouřit, jak jsme již psali výše v odstavci JAK SE PŘIPRAVIT NA DETOX.

O to snazší bude váš náběh na očistu šťávami. Více se dozvíte v e-booku 21 dní ke změně-příprava na detox.

,,Ideální pro toho, kdo chce restartovat organismus, cítit se lépe, ale zároveň si chce vyřešit  zdravotní problémy.”

V e-booku 21 Dní ke změně najdeš návod, jak na detox. Rady a tipy, jak začít, co si pořídit, jak se nastavit. Pokud jsi ten typ, co nerad sám všude hledá, chce to mít přehledně sepsáno na jednom místě, je e-book vhodný právě pro tebe. Najdeš zde také RECEPTY na šťávy, na živou stravu, dále návod na CVIČENÍ A MEDITACE během detoxu.

Detox během těhotenství a kojení

Na tuto otázku si musíte odpovědět sami. My detox během těhotenství nepovažujeme za nutný. Pokud máte zdravotní problémy, ekzém, migrény a chcete se toho zbavit i během těhotenství, doporučujeme změnit stravu na čistě rostlinnou, nutričně vyváženou, s vysokým obsahem raw nevařené stravy, čerstvé zeleniny a ovoce (samozřejmě pokud Vám to bude vyhovovat) a během dne zařazovat 1-2 čerstvé šťávy. Ale kompletní detox čistě na šťávach během detoxu nedoporučujeme. Jiné je to během kojení. Máme ohlasy od maminek, že 3-7 dní na šťavách během kojení byly naprosto v pořádku, dokonce měly maminky více mléka a dítě spalo hlubším spánkem a nebudilo se tak často během noci. Ale u každé ženy to může být jinak. Dejte na svůj pocit a zkušenost. Během detoxu máme přirozeně nižší tlak a tak je třeba dávat pozor na prudké vstávání. Co se týče i například vstávání držíte-li v náručí dítě. Proto si vy sami musíte odpovědět, jestli potřebujete jít do plného detoxu nebo jak jsme psali výše, nahradíte pár jídel šťávami nebo raw alternativou.

Můžou jít do detoxu i děti?

Detox čistě na šťávach nedoporučujeme lidem pod 17 let. Pokud však dítě trpí ekzémem nebo jinou chorobou a vy jste vyzkoušeli vše, co se dalo, je tu ještě jedno řešení. Mnohdy nám píší zoufalí rodiče s otákou, zda jejich syn nebo dcera mohou jít do detoxu. Vždy odpovídáme, že detox na šťáve není vhodný pro děti. Můžete ale změnit stravování dítěte na čistě rostlinné. Ovoce, zelenina, luštěniny, obiloviny, ořechy, semena /samozřejmě pokud mají na něco alergii, tak to vynechat/ a připravovat zdravá, plnohodnotná jídla doma. Bez rafinovaného cukru, bez živočišných produktů.

Recepty naleznete u nás v e-booku ale stovky a stovky jednoduchých jídel i na internetu nebo na youtube. Známe několik příběhů, kdy děti trpěly velmi ošklivým ekzémem nebo jinou kožní chorobou, rodiče změnili stravu na raw veganskou /strava založená na rostlinných produktech, nevařená, hlavně ovoce, zelenina, klíčky, ořechy, semena/ nebo veganskou /rostlinná strava, vařená./ a děti se do pár týdnů, někdy měsíců zcela uzdravily. Chlapeček na obrázku trpěl silným ekzémem, jeho matka vyzkoušela opravdu všechno, dokonce i léky, které mu později poškodily játra a další orgány. Až s tím jeden den přestala a začala s rostlinnou stravou. Její syn si intuitivně každý den ptal červený meloun a ona mu ho dávala. Jedl hodně ovoce a za pár měsíců mu ekzém zmizel, vyléčil se.

Jak vidíte i na obrázku níže, také dort na narozeniny měl z ovoce. No není to úžasné? 🙂

Tento příběh není jediný. Rodiče jsou rádi, že se jejich děti vyléčily, ale ne vždy jejich příběh chtějí sdílet s veřejností, což zcela respektujeme. Pokud nás sledujete déle víte, že detox není jen fyzická záležitost. Vždy přizvukujeme i změnu psychickou. Věříme, že tělo se dokáže uzdravit myšlenkami, tím, jak s ním mluvíme, co si o sobě myslíme, jaké myšlenky máme každý den. A tak je tomu iu dětí. U každého. Pokud jste někdy slyšeli pojem duchovní příčiny nemocí, víte o čem mluvíme. Vždy když se nám něco stane na fyzické úrovni (nemoc, nehoda), dlouho se tato situace, tento stav, vytvářel na nehmotné úrovni. Dáme vám příklad. Napsala nám zprávu máma 5 letého syna, že je zoufala, její syn má ekzém, zkoušela kožní doktorku, zkoušela masti, zkoušela jít k moři, zkoušela bylinky, nic nepomohlo. Napsali jsme jí svůj názor, ať zkusí změnit stravu na čistě rostlinnou, s vysokým obsahem čerstvé zeleniny a ovoce. Také jsme se jí ptali, kdy se ekzém u syna objevil. Napsala nám, že nic takového se synovi nestalo, žádná nehoda, nezměnil stravovací návyky, nezměnily prací prášek, takže netuší proč by se ekzém objevil. Jen se tehdy rozváděla, nic víc…

Začali jsme se tedy ptát na její vztah s bývalým manželem a jak rozvod probíhal. Příběh zkrátím, protože jsme to rozebírali v dlouhých zprávách. Nakonec vysvitlo, že syn utrpěl trauma z jejich hádek a odloučení od otce. Nechápal, proč se to stalo, možná si myslel, že se to stalo kvůli němu. Jeho tělo na to reagovalo ekzémem. Jak to víme? Máma toho syna to nejprve domítala a zkoušela změnit stravu jak jsme jí radili. Pomohlo to na 50%. Ekzém se vždy zlepšil na pár dní a pak zase zhoršil a takto dokola. Ozvala se nám po velmi dlouhé dobře opět. Stravu nechala synovi veganskou, protože mu to dělalo dobře a chutnalo mu to, ale udělala změny i ve svém životě. Udobřila se s manželem do takové míry, aby to neubližovalo synovi. Stále jsou od sebe, ale změnil se jejich vztah, změnila se energie mezi nimi, což přispělo k uzdravení jejího syna na 100%. Už je to několik let a synovi se ekzém od té doby nevrátil. Děti přebírají emoce svých rodičů do 16 roku života velmi intenzivně. Takové příběhy se netýkají jen ekzému, ale i alergií, astmatu a dalších onemocnění. Pokud je toto i Váš příběh (nemusí se to týkat jen ekzému), zkuste spolu se stravou změnit i vztahy. Podívejte se do minulosti, co se stalo v období, kdy začaly zdravotní problémy. A vyřešte příčinu.

Pro koho je detox vhodný a pro koho ne?

Nikdy jsme netvrdili, že detox je zázrak. Že vyléčí každého nebo, že je to odpověď na všechno. Jsme toho názoru, že pokud vás detox přitahuje, volá vás, je pro vás vhodný. Sami si to vyzkoušejte, protože každý člověk je jiný, každý reaguje na detox odlišně. Někomu to nedává smysl a to je naprosto v pořádku. Někomu to zachrání život, vyléčí se z nemocí, změní životní styl a má to pro něj samé výhody.

Každý máme svou cestu.

Jaké choroby dokáže detox vyléčit?

Ať to zní jakkoli neuvěřitelně, každá nemoc se dá vyléčit. Fyzická i duševní. Záleží však na tom, jestli se člověk sám chce vyléčit. Jak svému uzdravení věří a kolik času svému tělu dá. Nemůžeme od těla čekat, že ekzém nebo jiné onemocnění, které se v těle vytvářelo měsíce a roky, vyléčí za 14 dní na šťavách. Proto je při určitých onemocnění nutno detox opakovat a mezitím se stravovat čistě rostlinně, s vysokým obsahem raw nevařené stravy. /Raw strava, vitariánství, veganství/.

Na našich sociálních sítích ale i webu brawolife.cz naleznete desítky reálných příběhů. Nebo video Jak jsme se vyléčili, na YouTube. Od vyléčení rakoviny, lymské boreliózy, ekzémů /a ostatních druhů kožních onemocnění/, až po endometriózu, spánkové apnoe, chrápání, vypadávání vlasů, deprese, migrény, mykózy a takto bychom mohli pokračovat.

Pozrite si reálne príbehy a referencie od ľudí na detox s BRAWO Life.

 

Pozrite si príbehy uzdravenia ľudí po celom svete s detoxikačným programom BRAWO Life.

Zprávy z našeho mailu, sociálních sítí a reference uzdravení mnoho onemocnění. Zlepšení zdravotního ostavu, zlepšení kvality života. Desítky a desítky skutečných příběhů SKUTEČNÝCH lidí, kteří vzali zodpovědnost za svůj život, šli do detoxu, změnili svůj životní styl a tím změnili svůj život k lepšímu!

Značka odšťavňovače

Na trhu naleznete dražší ale i levnější, záleží to jen na vašem rozpočtu. Určitě však doporučujeme tvz. šnekový odšťavňovač. Rozdíl mezi nimi je ten, že ten šnekový je šetrnější ke šťávám a lisuje je pomalu a za studena. Přičemž odstředivý je velmi rychlý, šťáva se zahřívá centrifugou a ztrácejí se vitamíny a minerály. Jelikož se několik let zabýváme šťávami, máme zkušenosti se spoustou značek odšťavňovačů. Značky jsme měnili, zkoumali jsme, co se nám líbí na jednom a jaké funkce má ten druhý a napadlo nás, vytvořit svoji značku odšťavňovače tak, aby nám vyhovoval a byli jsme s ním spokojeni.

Proto si dovolujem představit Vám náš odšťavňovač BRAWO Life B-365. Koupíte ho u nás na e-shopu ve třech nádherných barevných provedeních. Odšťavňovač na každý den v roce. Elegantní černá, energická červená a čistě bílá.

Na našom youtube BRAWO Life najdete několik videí, jak funguje náš stroj 🙂

Ako dlho piť šťavy?

Znova to záleží na vašej motivácií. Ak ide o naštartovanie metabolizmu alebo to “len” chcete vyskúšať, stačí Vám týždeň alebo 10 dní. Poznáme ľudí, ktorí si dávaju vždy jeden deň v týždni alebo v mesiaci šťavový detox. Je to skvelá príprava na detox ale aj prevencia.

Pri kožných chorobách, pri vypadávaní vlasov, pri zhadzovaní kíl /obezita/, dva týždňe a viac. Pri, cukrovke, endometrióze a závažnejších chorobách 30 a viac dní. Určite si pozrite dokument Tlustí, nemocní a téměr mrtví,  ktorý nájdete voľne na youtube aj s českými titulkami. Jedálničky ktoré sú nižšie, berte ako príklad. Môžete si kombinácie obmeňovať podľa seba alebo sa ho držať tak dlho, kým Vám to bude vyhovovať a kombinácie chutiť 🙂 Ak Vám je akákoľvek príchuť či kombinácia nepríjemná, nepite to. Doobedu pijeme viac ovocné, na obed je veľmi často pridaná nejaká listová zelenina a večerná šťava je z 95 percent zeleninová.

V prvých dňoch môžete pociťovať únavu, ale nemusíte. Môžete pociťovať bolenie hlavy kvôli detoxu organizmu, ale nemusíte. Môže sa Vám problém, pre ktorý ste sa rozhodli piť šťavy zhoršiť /najčastejšie kožné choroby/, ale nemusí. Tieto stavy sa objavujú väčšinou 2-3.deň. Viac o tom píšeme v odseku vyššie- AKO SA PRIPRAVIŤ.

Je to veľmi individuálne. Ak ste človek, ktorý pred detoxom fajčil, pil alkohol, kávu, bude Váš detox silnejší. Telo sa svojich drog dožaduje a dá Vám to pekne najavo..Nezľaknite sa preto tejto skúšky a vytrvajte!

PITE DOSTATOK ČISTEJ VODY!

Jedna z najdôležitejších vecí pri detoxe je piť dostatok vody. S vodou sa odplavujú toxíny a telo sa čistí. Poznáte to podľa sfarbenia moču. Čím čírejšie až žiadne zafarbenie, tým lepšie. Tmavo žlté zafarbenie indikuje málo vody. Je povolená voda, kokosová voda, voda s citrónom či iným vyluhovaným ovocí, spirulina, chlorella alebo mladý jačmeň a čaj.

Určite doporučujem kvalitné zelené prášky ako je chlorela, spirulina, moringa alebo mladý jačmeň. Sú jednoducho rozriediteľné vo vode, pomáhajú Vám odplavovať toxíny a ťažké kovy z tela, dodajú Vám pri detoxe energiu a doplnia životodárny chlorofyl. Zelený jačmeň či spirulinu kúpite na Vitalvibe. A ak zadáte pri objednávke kód BRAWOLIFE, dostanete aj 7% zľavu na nákup!

Káva a čaj popri detoxe?

Čo sa týka čaju, tak áno, ale pozor! Kedže telu a žalúdku chceme dať oddýchnuť, nepite čaj horúci. Najlepšie je zaliať si ho 50 stupňovou vodou a bylinky v ňej vylúhovať. Taktiež dbajte na kvalitu byliniek, nepite sáčkové čaje. Taktiež sa vyvarujte čiernemu a zelenému čaju, pretože obsahuje stimulant-teín. Pite čaje bylinkové alebo ovocné.

Kávu ani matcha čaj počas detoxu nepite.

POZOR! Okrem štiav, vody, kokosovéj vody, čaju či zelených potravín, ako sú mladý jačmeň atď, nič iné nekonzumujeme. Nesmie sa fajčiť, piť káva, mlieko alebo čokoľvek s obsahom cukru a soli. Ak varíte pre rodinu, poproste niekoho, nech jedlo ochutná za Vás. V krajnom prípade môžete jedlo ochutnať a potom vypľuvnúť, avšak to nedoporučujeme. Už sliny na jazyku spúšťajú proces trávenia.

Môžem popri detoxe cvičiť?

Podľa toho, čo si pod pojmom cvičenie predstavujete. Kedže chceme počas detoxu, aby sa naše telo zregenerovalo a potrebuje na to dostatok energie, neberme mu ju cvičením. Chodiť do posilovne, behať, zdvíhať činky, bicyklovať kilometre, to určite nie. Telu počas detoxu nedávame dostatok kalórií na to, aby sme vynakladali toľko energie na fyzické cvičenie.

Prechádzka, krátke plávanie, jemná jóga /restoratívna alebo yin, nájdite si videá na youtube/ je určite vhodnejšie. V online programe 21 dní ke změně najdete kompletné jemné cvičenie počas detoxu aj lekcie detoxikačnej jógy. 10 lekcií yin jógy, veľmi vhodnej počas detoxu nájdete aj u nás na e-shope ako e-book.

Nebojte sa straty svalovej hmoty. Určite si, čo je pre Vás priorita a prečo idete do detoxu. Svaly získate späť aj po detoxe a omnoho kvalitnejšie, ak dáte telu čas a priestor na úplný reštart.

 

Motivácia a vytrvalosť

Po prekonaní možnej krízy, sa však všetko otočí. Väčšinou 7-8.deň. Začnete pozorovať zmeny, príval energie, zlepšenie spánku, pokožky, čistejšiu myseľ, živé sny, silnejšie chute, potreba kratšieho spánku.. udržujte si tento stav, chváľte sa za každý deň, ktorý ste zvládli, opakujte si prečo to robíte, prečo sa to oplatí vydržať, živte v sebe motiváciu. Určite vám pomôže aj motivácia v našej úžasnej facebookovej skupine, kde to srší nádhernými fotkami a inšpiráciou.

Najnovšie sa môžete prihlásiť do podpornej skupiny aj v aplikácií MeWe /píšeme o nej nižšie/ a Telegrame.

Ak už to robíte, aby ste zhodili pár kíl, naštartovali metabolizmus, zvýšili imunitu alebo sa zbavili závažnej choroby, urobte si o tom dokumentáciu. Odfoťte sa predtým, spíšte si na papier všetko, čo chcete detoxom dokázať, odfoťte si napr. ekzém, poprípade všetko, čo je očami viditeľné, aby ste si to mohli porovnať po detoxe. Budete mať viac motivácie to vydržať a budete na seba pyšný, čo ste už dokázali. Môže vám pomôcť aj motivačný denník, kam si budete zapisovať každý deň, ako sa cítite, fyzicky, psychicky, čo sa zlepšilo a budete sa k tomu môcť vrátiť o pár dní, ak by ste náhodou stratili motiváciu alebo to chceli vzdať.

Podpora je dôležitá!

Pridajte sa do našej uzavretej, podpornej skupiny na facebooku BRAWO Life – 21 dní kě změne , kde dennodenne nájdete rady, tipy, inšpiráciu a príbehy od ľudí, ktorí sami prešli detoxom. Viete sa tam vzájomne podporiť a zdieľať svoje pocity. Každý deň sme tam aj my s Michalom a odpovieme vám na Vaše dotazy.

Ak nie ste na facebooku, stiahnite si aplikáciu Telegram, kde jednoducho nájdete podpornú skupinu pod názvom BRAWO Life-21 dní ke změne.

SHOT!

Mohli ste si všimnúť a taktiež v receptoch nižšie uvidíte shoty! Čo to je a prečo ich piť? To si prečítajte v našom článku: Čo sú shoty a prečo ich pijeme každé ráno?  

Program na celý detox s BRAWO Life:

Aj po všetkých prečítaných informáciách, chceš podrobnejší návod, ktorý ťa prevedie kompletne celým detoxom, od prvého dňa až po posledný, máme pre teba ONLINE program 21 dní kě změně s BRAWO Life, kde nájdeš podrobné recepty, ako na šťavy, tak aj na raw týždeň, meditácie, videá s jednoduchým cvičením na rozprúdenie energie, tipy na dokumenty, denník a na konci, ak všetko zvládneš, od nás dostaneš strieborný náramok s logom BRAWO Life, vyrobený na Bali, ako darček!

Vďaka tomuto programu, ktorý sme zostavovali viac ako dva roky, vďaka našim skúsenostiam a odozvám od ľudí, prejdeš detoxom jednoduchšie. Deň po dni ťa prevedieme a odpovieme ti na najčastejšie otázky. Prezradíme ti, prečo ťa počas detoxu bolí hlava, ako tomu zabrániť, kedy budeš pociťovať príval energie a čo sa počas detoxu s tvojím telom deje. K tomu všetkému, tu budeme pre teba. Každý, kto si zakúpi online program, bude mať možnosť spojiť sa s nami cez videohovor a opýtať sa nás na všetko „osobne“ 🙂

Recepty na šťavy:

A tu už Vám prinášam pár receptov na šťavy.

Každá vyjde približne na 300ml /plus, mínus/, avšak množstvo šťavy sa môže líšiť veľkosťou a šťavnatosťou ovocia a zeleniny. Niektoré suroviny udávam v kusoch, niektoré v hrstiach

Riaďte sa podľa lokálnosti, ceny a ročného obdobia. Spíšte si recepty na šťavy, ktoré vás oslovili, napíšte si nákupný zoznam a šup do obchodu!                                                                                       

Objem šťavy sa môže meniť podľa druhu a kvality ovocia a zeleniny, ktorú používate.

>>>Ďalšie recepty nájdete na blogu brawolife.cz, na instagrame brawo_life alebo na youtube BRAWO Life<<<

 

 • 4 kiwi, 3 jablká,  2cm koreňa kurkumy, môže byť aj prášková/1/2 malej lyžičky/… /alebo zázvoru/
 • 15 cherry paradajok, 1 petržlen, 2 jablká, 2 mrkvy
 • 1 uhorka 1 hrsť koriandru, alebo petržlenovej vňate, 3 redkvičky, 2 hrušky, ½ ľadového šalátu
 • 1 olúpané granátové jablko /ako olúpať granátové jablko/, 3 pomaranče
 • 1 uhorka, 2 hrste kelových listov, 1/2  červenej repy, 2 jablká
 • ¼ menšej bielej kapusty /hrsť nakrájanej kapusty/, 2 hrušky, 4 mrkvy
 • 4 mandarínky /bez kôstky/ 2 jablká, 1 mrkva, 2cm koreňa kurkumy alebo zázvoru
 • hrsť hrozna, 4 hrušky
 • hrsť nakrájanej tekvice, 3 mrkvy, 3 jablká
 • 3 hrste listového špenátu, 1 malá cuketa, 1 červená repa, 1 malý citrón
 • 3 pomaranče, polovicu grepu, 1 mrkva
 • 1menší kaleráb, 2 jablká, 1 uhorka, 1 malý citrón
 • hrsť nakrájanej hokkaido tekvice, 3 mrkvy, 2 jablká, malý koreň kurkumy
 • 3 slivky, 3 hrušky, 1 červená repa
 • 1 uhorka, hrsť petržlenovej vňate, 2 pomaranče, 1 jablko
 • strapec hrozna /hrsť bobulí/, 2 hrušky, 2 jablká /môže mať laxatívne účinky/
 • 1 menší batát, 1 olúpaná uhorka, 4 mrkvy, 1 sladké jablko
 • 3 paradajky, 1 uhorka, 3 stonky celeru, hrsť petržlenovej vňate
 • 1 olúpané granátové jablko /ako olúpať granátové jablko/, 4 mandarínky /bez kôstok/, 1 menší citrón
 • hrsť brokolice, 3 hrušky, 3 hrste špenátu, 1 uhorka
 • 4 kiwi, 3 pomaranče, 1/2 grepu
 • 1 menší batát, 2 paradajky, 1 petržlen, 2 jablká
 • 3 hrste špenátu, 3 stonky celeru, 1 uhorka, 2 hrušky alebo jablká
 • 1 petržlen, hrsť brokolice, 4 mrkvy, 1 jablko

Ďalšie recepty, videorecepty, tipy a triky na šťavy:

10 receptov na šťavy počas zimy (zahriatie):

https://brawolife.cz/10-zahrievacich-stiav-pre-organizmusako-na-studene-koncatiny-pocas-zimy/

25 tipov na šťavy s bylinkami:

https://brawolife.cz/10-skvelych-tipov-na-stavy-s-bylinkami/

10 tipov na jesenné šťavy (sezónne a lokálne):

https://brawolife.cz/10-tipov-na-jesenne-stavy/

10 tipov na zeleninové šťavy (chutné a výživné):

https://brawolife.cz/10-tipov-na-zeleninove-stavy-2/

Ako si pripraviť šťavy na celý deň+recepty/

https://youtu.be/D6J-D68nJ-c

Ako kombinovať červenú repu (5 receptov):

https://youtu.be/HZVtav_1oWw

Príprava šťavy tak, aby nám chutila:

https://youtu.be/Emv-_8oi3gQ

Recept na šťavu “transfúzia krvi”:

https://youtu.be/KSuSOnfHkC4

Recept na zelenú šťavu pre krásnu pleť:

https://youtu.be/A7LUneZnEzs

Oranžová šťava pre zdravé oči:

https://youtu.be/Emv-_8oi3gQ

Šťava, ktorú môžete zjesť:

https://youtu.be/R6ex66BE-iA

Zelená šťava z listovej zeleniny:

https://youtu.be/Idj79-zZ8oc

Šťava plná vit.C:

https://youtu.be/hZJGN4qtNk4

Doplnkové info:

*Ak nemáš chuť na nejakú šťavu, sprav si inú, podľa svojej chuti

*Nenúť sa do pitia štiav

*Ak ti stačí menej šťavy, zníž si dávky, ak potrebuješ viac, pridaj viac ovocia a zeleniny

*Medzi šťavami pi dostatok čistej vody

*Jednotlivé ovocie a zeleninu môžeš zameniť za akúkoľvek, avšak neodšťavňuje sa avokádo a banány

*Žiadne cigarety, alkohol, káva, mlieko, čierny a zelený čaj

A čo potom??

Detox na šťavácj máte úspešne za sebou. Ale čo teraz? Najlepšie je, predlžovať detoxikačný program, v ktorom je vaše telo teraz nastavené a to aj vďaka živej raw strave. Prečítaj si článok o tom, ako sa stravovať po detoxe.

Ak Vás táto strava zaujala a chutí Vám, napísala som ebook Stravujem sa raw a vegan každý deň s 52 stranami raw receptov, jednoduchých, s použitím alebo bez použitia kuchynských robotov. Nájdete tam recepty na polievky, hlavné jedlá aj dezerty, všetko v rastlinnej raw kvalite

Pri príprave rastlinnýcj jedál po šťavách, doporučujeme mať kvalitný mixér. Kedže aj my mixujeme každý deň niekoľko rokov, na našom e-shope nájdete BRAWO Life overené mixéri. Jeden značky Omniblend z edície Love of raw a jeden našej značky BRAWO Life. Pozrite si oba a rozhodnite sa pre ten svoj.

Prajeme Vám veľa síl a vôľu to dotiahnuť do cieľa. Už v prvý deň na detoxe ste lepší, než ste boli včera! Odhodlať sa a vydržať je prvý krok ku Vášmu lepšiemu a zdravšiemu ja. S akýmikoľvek otázkami sa neváhajte obrátiť na nás.

 

Michal a Julka Shark ♥

Sdílejte: