Od roku 2017 pořádáme šťavové detoxy, díky kdy se mnoho lidí léčí z různých nemocí a znovu se cítí lépe nejen fyzicky, ale i psychicky. Přečtěte si skutečné příběhy uzdravení pomocí šťavového detoxu s BRAWO Life. 

Po čase nám začali chodit zprávy a prosby, jestli bychom nevytvořili detox s rostlinnou stravou. Důvodem byl hlavně náš novoroční detox, který je vždy v lednu. Pro mnoho lidí nebylo příjemné procházet detoxem na šťavách v zimě, ale po novém roce chtěli odlehčit jídelníček a nastavit se na zdravý začátek roku.

A tak jsme vytvořili detox 21 dní ke změně-rostlinná cesta:Co tento detox obnáší a jak se zapojit?

21 dní ke změně – rostlinná cesta /zimní edice/ obsahuje recepty zaměřené na rostlinné jídlo v období podzimu  a zimy /říjen-březen/.                 V jídelníčku však nechybí ani prohřívací čerstvé šťávy, které jsou ze sezónního ovoce  a zeleniny.

Každý den obsahuje 1 šťávu a 2 jídla. Každé jídlo je sestaveno tak, aby v něm byly zastoupeny všechny živiny  a dostatek vitamínů. Jídla jsou teplá, plná sezónní zeleniny /mrkev, řepa, dýně, cibule, česnek, batáty, jablka, hrušky/, luštěnin/fazole, čočka, cizrna/, obilovin /rýže, pohanka, oves/, ořechů a semen /vlašské ořechy, mandle, kešu, dýňová, slunečnicová i chia semínka/.Všechna jídla jsou veganská, tedy bez masa, mléčných výrobků, vajec a medu.

K detoxu jsme vytvořili také e-book, který bude vaším průvodcem. Jsou v něm všechny potřebné informace, vysvětlení nových potravin a všechny recepty s fotkami. A jelikož je to stále forma detoxu, každý den obsahuje 2 jídla a jednu šťávu. Tak se naučíte do svého jídelníčku pomalu dostávat i čerstvou zeleninu v podobě čerstvých šťáv, odlehčíte jídelníček, ale pořád budete i jíst pevnou stravu. Dokonalá kombinace!

E-book je rozdělen do 3 týdnů po 7 dnech. Každý týden je zaměřen na něco jiného ai náročnost přípravy jídel je nejnižší v první týden.

1.týden: Zaměřen na jednoduchá jídla, lokální suroviny, přidání luštěnin a obilovin do jídelníčku. Součástí je jedna šťáva denně v době oběda. Můžete se těšit na teplé ranní kaše, krémové polévky, tofu lučinu, nebo lahodný čokoládov’ý pudink:

2.týden: Zaměřen na antioxidační potraviny a koření, které pomohou s detoxikací. Součástí je jedna šťáva denně v době snídaně. Mrkev, kari, česnek, dýně, špenát, borůvky, zelí, brokolice, to všechno jsou antioxidační potraviny, kterých bude druhý týden plný! Naučíte se připravovat lahodný krém ze sladkých brambor, z červené čočky, jak na veganské sushi nebo naši oblíbenou indickou rýži s lilkem:

3.týden: Zaměřen na jednoduchá jídla, lokální suroviny, přidání luštěnin a obilovin do jídelníčku. Součástí je jedna šťáva denně v době večeře. Objevíte jak se dělá amarantová kaše, rostlinné makaróny se sýrem, nebo míchané tofu, co chutná úplně jako vejce:

Jak se zapojit do výzvy? 

Každý rok máme termín výzvy rozdílný /tento rok: 6.1.2024/.  To znamená, že v tento termín budeme dělat detox společně. Přihlaste se do podpůrné skupiny BRAWO Life 21 dny ke změně, kde je několik tisíc lidí se stejným zájmem, kde se všichni navzájem podporujeme, sdílíme své recepty, pocity a postřehy z detoxů. Všechny naše formy detoxů /21 dní ke změně, Víkendový restart, Týdenní výzva/ probíhají v této skupině. Nebojte, do skupiny nemusíte přispívat, můžete ji jen sledovat a inspirovat se. Ale začít může každý dle sebe v jakékoli datum.

Také máme zimní a letní edici /na letní edici se pracuje/. Takže pokud budete v listopadu, prosinci, lednu nebo únoru cítit, že potřebujete změnu a odlehčení jídelníčku, sáhněte po e-booku a pusťte se do výzvy.

Na jaká jídla se můžete těšit?

Snídaně: čokoládovo-arašídový krém, pohanková kaše s mandlovým mlékem, lívance s krémem, jablkovo-skořicový pohár, ovesná kaše s mrkví, jablečná kaše s quinoou, míchané tofu “vejce”, špenátova smoothie bowl, teplé borůvky a další

Obědy: Mrkvová kari polévka s mungo klíčky, pohanka s brokolicí, mac n cheese, dýňový vývar se špenátem, jáhly s lilkem a tofu kŕemem, selský plech se zelím, pečená řepa s bramborovou kaší a další

Večeře: čočkový guláš, rizoto s tofu lučinou, hummus se zeleninou, polévka z hnedé čočky, šeperdský koláč, dýňovo-cizrnový krém, sushi s tempehem, pečená hlíva se zelím, indická rýže s lilkem a další


Zapojíte se s námi do rostlinné výzvy? Odlehčíte si jídelníček? Zkusíte něco nového?

E-book se všemi recepty a informacemi naleznete na e-shopu BRAWO Life.


Podívejte se, co řekli na e-book naši zákazníci:

Sdílejte: