Výhody a nevýhody šnekového odšťavňovače:
A proč je lepší než odšťavňovač odstředivý?

O detoxu a jeho náležitostech, specifikacích a samotném detoxikačním procesu jsme se již v mnoha článcích i příspěvcích, zde na blogu i na sociálních sítích, rozepsali. Neustále nám však chodí dotazy, proč používáme a prodáváme odšťavňovač šnekový a jaké jsou jeho benefity, a naopak negativa oproti odšťavňovači odstředivému.Proto se v dnešním článku budeme věnovat právě těmto dvěma technologiím a jejím kladům i záporům.

Odšťavňování se pro nás osobně stalo nedílnou součástí našeho životního stylu a za tu dobu jsme vyzkoušeli mnoho dražších, ale i levnějších odšťavňovačů. Skrz detoxy, ovocné šťávy a zeleninové šťávy začal nekončící proces sebepoznávání, léčení a hojení, ale přišlo také spoustu radosti, lehkosti, lahodných kombinací a chutí, navrácení zdraví a nabytí vnitřní síly i klidu. V BRAWO Life vycházíme z praxe, z osobních letitých zkušeností a předáváme své know-how o cestě za zdravím i o detoxech s nejlepším vědomím i svědomím. Na základě toho jsme se rozhodli vytvořit vlastní řadu spotřebičů a jeden z nich je právě náš každodenní pomocník BRAWO Life šnekový odšťavňovač B-365. A proč právě šnekový? 😍

JAK FUNGUJE ŠNEKOVÝ ODŠŤAVŇOVAČ?

Šnekové odšťavňovače dokážou ze surovin vytěžit maximum. Základem šnekového odšťavňovače je šnek neboli strmý závit s ostrými hranami, který stlačuje kusy ovoce, zeleniny nebo i bylinky proti sítku. K vylisování šťávy se tak používá tlak namísto odstředivé síly. Šnek pracuje pomalu, od toho je odvozený i jeho název. Jedná se však o jeho výhodu, protože zanechá maximálně suchou drť/odpad. Takže všechny enzymy, vitamíny a minerály z ovoce, zeleniny a bylinek jsou ve Vaší šťávě.

KLADY ŠNEKOVÉHO ODŠŤAVŇOVAČE

1. Maximální zachování živin a méně oxidace

Jedním z hlavních důvodů, proč si lidé vybírají šnekový odšťavňovač, je jeho schopnost zachovat co nejvíce živin ve šťávě. Díky pomalému stlačování surovin šnekem se minimalizuje přehřívání, což znamená, že v šťávě zůstává zachováno co nejvíce vitamínů, minerálů a enzymů. Ti z Vás, kteří hledají šťávu co možná „nejzdravější“ a bohatou na živiny, je šnekový odšťavňovač ideální volbou. Kromě toho šnekové odšťavňovače minimalizují i oxidační procesy díky svému již zmíněnému pomalému stlačování surovin. Oxidace může vést ke ztrátě živin a k nižší kvalitě šťávy a minimalizace tohoto procesu znamená, že šťáva zůstává čerstvější a bohatší na živiny. A tak se z našeho šnekového odšťavňovače BRAWO Life B-365 stává ten nejlepší parťák na BRAWO Life detoxy.

2. Větší objem šťáv

Druhou výhodou šnekových odšťavňovačů je jejich schopnost extrahovat více šťávy ze stejného množství surovin ve srovnání s odstředivými odšťavňovači. Díky pomalému a šetrnému procesu odšťavňování se pomocí šneku ovoce, zeleniny i bylinky snadno a účinně odšťavní a vytlačí se z nich tak maximum možné čerstvé šťávy. Šetří tedy Vaši peněženku i zbytky z použitých surovin.

3. Zvládne tvrdé i měkké ovoce a zeleninu, dokonce i bylinky

Šnekový odšťavňovač zpracuje velkou škálu surovin, včetně tvrdších a vláknitých plodů, jako jsou mrkev, řepa nebo kořenová zelenina. Náš BRAWO Life odšťavňovač B-365 si dokonce poradí jak s měkkým ovocem, jako jsou jablka, hrušky, meruňky, broskve, tak i s tvrdou zeleninou, jako je mrkev, či řepa. Dokáže odšťavnit i bylinky, a tak se stává jedním z nejlepších odšťavňovačů na trhu a opět nejlepším společníkem na BRAWO Life detoxy.

4. Menší hlučnost a delší životnost

Šnekový odšťavňovač obvykle pracuje tišeji než odstředivý. Šnekový odšťavňovače je navíc obvykle vyrobený z odolnějších materiálů a má jednodušší konstrukci, což znamená, že má tendenci vydržet déle než odšťavňovač odstředivý.

ZÁPORY ŠNEKOVÉHO ODŠŤAVŇOVAČE

1. Vyšší cena

Šnekové odšťavňovače často mají kvůli svému zpracování a kvalitě šťáv vyšší pořizovací náklady než odšťavňovače odstředivé. Je tedy zapotřebí zvážit své finanční možnosti.
Pokud byste si chtěli pořídit náš BRAWO Life odšťavňovač B-365, ale nechcete nebo nemůžete zaplatit celou částku, je možné si ho koupit jednoduše na splátky! Více o rozložení platby ZDE.

2. Pomalý proces

Proces odšťavňování je obvykle pomalejší než u odstředivých odšťavňovačů, což může pro někoho znamenat nevýhodu, pokud očekává od stroje časovou spořivost a efektivitu.

JAK FUNGUJE ODSTŘEDIVÝ ODŠŤAVŇOVAČ? 

Odstředivý odšťavňovač funguje na principu rychle se točícího plochého řezného sítka. Při odšťavňování se tvoří na krajích sítka „stěny“ a díky odstředivé síle šťáva protéká jen malými otvory uprostřed síta.
Odstředivý odšťavňovač funguje na principu velké rychlosti a síly. Během krátké chvíle tak získáte velké množství šťávy.

KLADY ODSTŘEDIVÉHO ODŠŤAVŇOVAČE

1. Rychlost vs množství

Odstředivé odšťavňovače obvykle pracují rychleji než šnekové a za kratší čas získáte větší množství šťávy, což je skvělé pro ty z Vás, kteří máte po ránu málo času a chcete rychle připravit šťávu.

2. Nižší cena

Odstředivé odšťavňovače obvykle nabízejí nižší cenu než šnekové odšťavňovače.

ZÁPORY ODSTŘEDIVÉHO ODŠŤAVŇOVAČE

1. Menší zachování živin

Šťáva z odstředivého odšťavňovače může obsahovat nižší množství enzymů, minerálů a vitamínů, protože proces odstředění může způsobit mnohem více přehřátí použitých surovin.
Šťáva z odstředivého odšťavňovače se mimo jiné kvůli oxidaci také mnohem rychleji kazí.

2. Obtíže se zpracováním některých surovin

Některé odstředivé odšťavňovače mohou mít obtíže se zpracováním tvrdších a vláknitých surovin, těmi může být kořenová zelenina nebo například listová zelenina.

3. Hlučnost

Odstředivý odšťavňovač může být poměrně hlučný, pokud jej zapneme na vysoký výkon.

4. Tvorba pěny

Při odšťavňování některých surovin, například jahod, může odšťavňovač produkovat velké množství pěny, což nemusí být zrovna dvakrát příjemné.

KTERÝ ODŠŤAVŇOVAČ JE PRO VÁS TEN SPRÁVNÝ?

Výběr mezi šnekovým a odstředivým odšťavňovačem závisí především na vašich prioritách, potřebách a možnostech. Pokud hledáte takový stroj, který pro Vás bude kvalitním a odolným každodenním parťákem, skvělý odšťavňovač pro detoxy a takový stroj, který zachová co nejvíce živin a umožní vám odšťavnit širokou škálu surovin a k to mu všemu ještě inspiraci na šťávy a třeba i motivaci a podporu, je pro Vás ideální náš šnekový odšťavňovač BL-365. Naopak, pokud hledáte rychlý a zatím cenově dostupný způsob, jak získat čerstvou šťávu, může být odstředivý odšťavňovač pro Vás.

ŠNEKOVÝ ODŠŤAVŇOVAČ BRAWO Life B-365

Po mnoha letech zkušeností jsme se rozhodli, že vyrobíme odšťavňovač vlastní řady, který bude bude splňovat ty nejlepší parametry, které nám maximálně vyhovují nám. Rozhodli jsme se tak především kvůli našemu životnímu, pro časté odšťavňování s výsldkem velmi kvalitní ovocné či zeleninové šťávy, a navíc za rozumnou cenu. A to se nám myslíme nakonec podařilo 😍

Jsme doopravdy šťastní, že náš šnekový odšťavňovač BRAWO Life B-365, můžeme nyní nabídnout široké veřejnosti a těšit se z šíření zdravého životního stylu i tímto způsobem a podpořit tak každého, kdo se rozhodne pro cestu za zdravím 💚

Díky nové technologii šneku, dokáže zachovat maximum vitamínů, minerálů a enzymů v každé šťávě. Tento odšťavňovač si poradí s měkkým ovocem, jako jsou jablka, hrušky, meruňky, třeba i broskve. Tento odšťavňovačzvládne tvrdou zeleninu, jako je mrkev, či řepa. Dokáže odšťavnit i bylinky, a tak se stává jedním z nejlepších odšťavňovačů na trhu. To vše ve vysoké kvalitě a ve třech barvách:

Na kompletní představení a rozbor našeho BRAWO Life odšťavňovače B-365 se můžete podívat na videu ZDE.

DÍLY A PŘÍSLUŠENSTVÍ ODŠŤAVŇOVAČE

Veškeré díly a příslušenství máme k dispozici na našem e-shopu i jako náhradní, v případě potřeby tedy můžete vyměnit či dokoupit jakýkoliv komponent k odšťavňovači (i mixéru) ZDE. Podívejte se ZDE, jak odšťavňovač LEHCE poskládat. A ZDE, jak ho jednoduše rozložit a rychle umýt!

TĚLO ODŠŤAVŇOVAČE

Tělo vertikálního šnekového odšťavňovače se silným motorem o výkonu 240 W. S úchytem na snadnou manipulaci s přístrojem.

MÍSA ODŠŤAVŇOVAČE

Stejně tak jako i ostatní části, je mísa odšťavňovače z tvrzeného BPA free tvrzeného plastu. Obsahuje silikonový uzávěr na spodku nádoby, pro maximální zabránění přetečení šťávy mimo odšťavovací kohoutek. Má dva otvory, jeden na vlákninu, odpad z odšťavování a druhý s uzavíratelným kohoutkem na šťávu.

HRDLO ODŠŤAVŇOVAČE

Extra velký plnící otvor na potraviny, až 7,5 cm, ovoce a zeleninu tak není nutné krájet na malé kousky, jako je to u jiných odšťavňovačů. Vevnitř obsahuje předělovač. Pomáhá rozpůlit tvrdší ovoce a zeleninu, jako jablko, červenou řepu, petržel, nebo mrkev.

SÍTO

Multifunkční sítko na šťávy a na výrobu rostlinných mlék a rotační stěrač.

Podívejte se na recepty ZDE: Jak si připravovat čerstvé šťávy, Jak si připravit rostlinné mléko

Odšťavňovač však obsahuje tři sítka, a to na šťávy, na výrobu zmrzliny a na výrobu smoothies.

ŠNEK

Šnek, který svou silou rozmělní každé ovoce, zeleninu, kořen nebo bylinku a dostane z nich tak tu nejkvalitnější šťávu. Šnek pracuje pomalu, proto se mu i tak říká, ale pozor, to je jeho výhodou! Místo centrifugového systému odstředivých strojů, který šťávu zahřeje a tím ztrácí vitamíny, tenhle šnek zanechá i suchou drť. Takže všechny enzymy, vitamíny a šťáva z ovoce a zeleniny, půjdou rovnou do vaší sklenice. Otáčky: 65 ot/min.

ŠŤOUCHADLO

Šťouchadlo pomáhá při větším objemu ovoce, zeleniny, bylinek. Stačí jemně přitlačit a vše díky šťouchadlu posunete rovnou ke šneku. Je lehký, snadno se umývá, materiál je BPA FREE tvrzený plast.

NÁDOBA NA ŠŤÁVU + NÁDOBA NA ODPAD

Dvě nádoby. Jedna na odpad a druhá na šťávu. Objem 1 litr každá.

ČISTÍCÍ KARTÁČ SE ŠTĚTINKAMI

DRUHÉ SÍTKO NA VÝROBU ZMRZLINY

Podívejte se jak si lze připravit zmrzlinu z odšťavňovače

TŘETÍ SÍTKO NA VÝROBU SMOOTHIES

Podívejte se jak si lze připravit smoothie z odšťavňovače

EXTRA SÍTKO NA PROCEDĚNÍ DO NÁDOBY NA ŠŤÁVU

Další informace o odšťavňovači BRAWO Life B-365:

● Hmotnost: 7.2 kg
● Rozměry: 25 × 16 × 47 cm
● Vstupní otvor: 75 mm
● Počet otáček: 65 ot/min
● Výkon: 240 W

Jsme nesmírně šťastní a vděční, že Vám můžeme doporučit náš krásny silný stroj v podobě BRAWO Life odšťavňovače B-365, který je plodem naší dlouholeté zkušenosti s detoxy a zdravou rostlinnou stravou. Ať je Vaším věrným pomocníkem na cestě za zdravým, šťastným a plnohodnotným životem 💚

PROČ SI POŘÍDIT ŠNEKOVÝ ODŠŤAVŇOVAČ BRAWO Life B-365?

● Vysoká kvalita šťávy z ovoce a zeleniny
● Tichý chod motoru odšťavňovače`
● Velký vstupní otvor odšťavňovače`
● Velmi suchá drť dužniny
● Nová technologie šneku
● Snadná údržba po použití (manuál na videu ZDE)
● V ceně sítko na výrobu zmrzliny
● Zdarma kniha nebo E-BOOK 21 dní ke změně
● V ceně 3 sítka: na šťávu a rostlinná mléka, na smoothie a na zmrzlinu
● 50% sleva na online program 21 Dní ke změně
● Šikovný úchyt na snadnou manipulaci s odšťavňovačem
● Odšťavňovač zvládne tvrdou zeleninu jako mrkev, řepu, bylinky i měkké ovocem jako meruňky nebo broskve

Sdílejte: