BEZBOLESTNÝ PMS
aneb jak na menstruaci bez bolesti

Dnešní článek bychom rádi věnovali ŽENÁM a často velmi problematickému a nepříjemnému premenstruačnímu syndromu – zkráceně PMS 🩸
Víte, co takový PMS obnáší? Nejčastěji se jedná o kombinaci fyzických a emocionálních příznaků, které mnoho žen po ovulaci a před začátkem menstruace pociťuje. Uvádí se, že PMS trápí až 90 % žen v plodném věku a až u 30 % žen zasahuje do každodenních aktivit, bohužel se tedy jedná o velké množství žen, které se musí potýkat s omezeními. V dnešní době často u žen stále převládá přesvědčení, že bolesti k cyklu “prostě patří” .
Nemusí! Ale beze změny to nepůjde ❤️

 

“Být ženou bolí!”

Máme zažité, že menstruace má bolet. Že je to něco, co se musí vydržet. “Být ženou bolí!”. Komu je tahle věta povědomá? A přitom to nemusí být pravda. Být ženou nebolí a menstruace může probíhat bez bolestí, a dokonce si k ní vytvořit pozitivní nebo i láskyplný vztah. Právě teď si možná ťukáte na čelo a představujete si všechny ty bolesti, křeče, zvracení, nervozitu, svíjení se v peřinách, obavy a myšlenky na to, “kde mě to zase chytne”. Každá z nás si jistě protrpěla své 🤕

Julka si prošla podobnými zkušenostmi jako mnoho dalších žen.
‚Jsem jedná z Vás, která protrpěla první den menstruace v takových křečích, že jsem na ulici padala na kolena, práce v první den menstruace nepřicházela v úvahu, vadilo mi světlo, slunce, zvuk, hudba, dotyk, zvracela jsem a několikrát za den se potýkala s průjmem.
Vždy týden před menstruací začaly symptomy – bolest prsou, bolest v podbřišku, vyrážky, chutě na sladké, na slané, kyselé i na dinosaura v mléčné čokoládě, hah! Prostě velký zmatek v hlavě i těle. Partner na mě nemohl mluvit, učitelé ve škole také ne, doma to nebylo jiné.”

 

Souvisí strava s PMS?
aneb Julky zkušenost po prvním detoxu na šťávách

Nikdy by Julku nenapadlo spojovat stravu s bolestí před nebo při menstruaci. Až v listopadu roku 2017, kdy se konal první turnus detoxikačního pobytu BRAWO Life na Bali, jí to došlo. Jak pobyt probíhal můžete vidět v kompletním dokumentu na našem YouTube kanále ZDE. V tu dobu byla Julka ze 70 % na RAW stravě s tím, že si ale občas dopřála alkohol 🥂 a společně s ním cigaretu 🚬, jedla pečivo 🥖, lepek a sem tam třeba i smažený veganský burger nebo zeleninu z konzervy.

Společně s děvčaty a Michalem jsme absolvovali detox na šťávách – 14 dní ovocných a zeleninových šťáv, 7 dní raw veganské stravy, a poté týden na raw stravě. Detox dopadl úspěšně a Julka zůstala na syrové stravě bez vaření i druhý, třetí a čtvrtý týden. Vůbec se jí nechtělo vrátit se k předchozí životosprávě, tedy dát si nějaké to pečivo, dát si sklenku vína nebo “veganskou pizzu”. Sama byla překvapená, že se mi jí konečně podařilo vyřadit veganské sladkosti a porazit tak závislost na rafinovaném zpracovaném cukru, nic ale nebylo hned, trvalo to celé tři roky!

Náš bílý šnekový odšťavňovač BRAWO Life B-365 🤍

Dále Julka vypráví svou zkušenost s menstruací po detoxu: ‚‚Hned po dokončení detoxu jsem dostala menstruaci. Najednou, jen tak, bez ohlášení. Nečekaly mě žádné bolesti v podbřišku, žádné bolesti prsou, taky žádné křeče nebo zvracení, prostě absolutně žádná bolest! Nejenže jsem “první den menstruace přežila”, ale dokonce jsem si první den menstruace užila! Normálně jsem jedla, normálně jsem spala, normálně jsem chodila, nevadilo mi slunce, světlo, hudba, doteky, celý den jsem chodila a bylo to neuvěřitelně krásné. V tu chvíli, v ten den, mi to vůbec nepřišlo. Přišel druhý bezbolestný den, třetí, a pak menstruace rovnou skončila – normálně mě trápila přibližně 6 dní.
Krev byla světlejší, žádné bolesti, špinění jen půl dne.😍

Julka zůstala na vařené veganské stravě, přestala úplně pít alkohol, kouřit a 2x do roka si dopřeje DETOX 21 DNÍ KE ZMĚNĚ

ZÁZRAK!
Druhý, třetí i čtvrtý měsíc ji čekala znovu krátká, bezbolestná, a dokonce radostná menstruace! V první den menstruace vždy přidala ještě meditaci a poprosila své tělo, aby z jejího těla krví vyplavilo vše špatné, poděkovala, že může být ženou, poděkovala bolesti, která odezněla, že jí toho tolik naučila, poděkovala a usmála se 🧘🏼‍♀️Brzy přidala také jógové cviky, kterou jsou vhodné při menstruaci. Na video, kterým se nechala Julka inspirovat, se můžete prokliknout ZDE.

 

Tipy jak na PMS

Dnes se již ví, že PMS i menstruaci samotnou velmi ovlivňuje životní styl.
Pojďme si tedy shrnout, na co se můžeme zaměřit a co nám pomůže na cestě za bezbolestnou menstruací 😍

🥦 Strava – doporučujeme vyzkoušet náš Detox – 21 dní ke změně, zařadit RAW/veganskou stravu
🍩 Žádný rafinovaný cukr – nebo alespoň omezit
🧘🏼‍♀️ Pravidelný pohyb – chůze, meditace, (hormonální) jóga, dechová cvičení
🛌 Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek (ideálně 8 hodin)
🚰 Hydratace – pít dostatek čisté vody
☀️Pobyt na slunci
😣 Omezit stres
🚭 Nekouřit
🍷Žádný alkohol

 

💡RADA OD JULKY:
‚‚Chci podotknout, že jsem také přestala používat tampony a vložky a začala jsem používat menstruační kalíšek. Vedly mě k tomu dva důvod. Jednak jsem zjistila, kolik chemikálií je ve vložkách a tamponech, a za druhé jsem nechtěla vytvářet zbytečný odpad – ač dnešní doba nabízí i vložky ekologické či organické. Video věnované tomuto tématu dokonale shrnula Nikoleta Kováčová v TOMTO videu.”


Každé z nás však vyhovuje něco jiného, a tak se nebojte vydat na cestu sebepoznání a zjistit, CO FUNGUJE PRÁVĚ VÁM ❤️

Nyní je jen na Vás, zda naše tipy a rady vyzkoušíte. Zda budete věřit, že bolesti k menstruačnímu cyklu patří, nebo se sami na vlastní kůži přesvědčíte, že JE MENSTRUACE DAR.

Sdílejte: